Vířivá koupel
Má velké zdravotní přínosy - zvyšování imunity organismu, celkové uvolnění svalů, regenerace svalstva a kloubů, stimulování činnosti vnitřních orgánů a také uklidnění mysli. Každá masírovaná zóna lidského těla pomocí trysky se stimuluje a příznivě ovlivňuje konkrétní funkce organismu (dýchání, trávení, vylučování, atd.).
Perličková koupel
Má relaxační účinek, voda se dostává do vany roštem na dně a bublinky masírují tělo. Účinek této koupele spočívá v jemné masáži kůže a podkoží, kterou vyvolává proud stlačeného vzduchu. Má blahodárný vlil na psychiku i fyzickou kondici, zbavuje pocitů bolesti kloubů a napětí.
Uhličitá koupel
Do vany se napouští kysličník uhličitý. Voda je při koupeli chladnější - bublinky tělo prohřívají. Někdy může mít pocit lehkého bodání – to praskají bublinky na těle a tím vlastně masírují. Uhličitá koupel není vhodná pro lidi s nízkým nebo kolísavým tlakem. Po koupeli je nutný následný odpočinek a pitný režim. Vodní uhličité koupele mají vliv na celkový organismus, upravují vegetativní funkce. Koupele snižují krevní tlak a usnadňují práci srdce.
Rašelinová koupel
Obsahuje důležité minerální látky. Po koupeli je nutná sprcha a následně se nesmí 2 hodiny do jiné vany nebo bazénu- minerální látky se musí vstřebat do pokožky. Bahenní koupel je vhodná při nemocích pohybového ústrojí, na zvýšení krevního tlaku a celkového prohřátí.
Bylinné koupele
(RELAXAČNÍ, REGENERAČNÍ, POHYBOVÁ, STIMULAČNÍ)
Najdeme v nich skvěle vybranou sestavu bylin. Každá bylina má v koupeli svou úlohu a společně působí příznivě podle vybraného druhu dané koupele. Bylinné koupele se nejčastěji používají jako doplňková terapie na povzbuzení organismu, odstranění únavy, na klouby postižené artrózou a v neposlední řadě na odstranění stresu.
Jodová koupel
Má dezinfekční účinky a proto se hlavně používá při kožních onemocnění, ale i při chorobách revmatických a pohybového ústrojí. Do vany se nesmí se šperkami. Po koupeli následuje suchý zábal. Dvě hodiny po proceduře se nemá chodit do bazénu či jiné koupele, aby se neztratil účinek jódu.
Sulfatánová koupel
Je to koupel ze síry. Působí na onemocnění pohybového aparátu, dnu a při kožních onemocnění- zklidňuje podrážděnost kůže. Následuje suchý zábal. Dvě hodiny po proceduře se nedoporučuje jiné koupele, aby se nevytratil účinek síry.