Lesopark Amerika se rozkládá kolem stejnojmenného rybníku a přímo navazuje na františkolázeňské parky. Z centra Františkových Lázní sem tak dojdete příjemnou procházkou, dojedete oblíbeným mikrovláčkem nebo za několik málo minut autem.

Rybník Amerika u Františkových Lázní je velký chovný rybník patřící do rozlehlé rybniční soustavy rozprostřené v lesoparku Amerika. Zejména ostrůvek uprostřed slouží jako hnízdiště a tahová zastávka celé řady různých vodních ptáků – poznáte tu například racka chechtavého, lysku černou, potápky, lžičáka pestrého, čírku obecnou, motáka pochopa, kopřivku obecnou, moudivláčka lužního, slavíka modráčka středoevropského a nechybí ani kachny, labutě či kormoráni.

Východní část rybníka slouží k rekreaci, nachází se zde výletní a kempingové místo Amerika. Ptačí pozorovatelna se ukrývá při severním okraji rybníka. Uvidíte z ní nejen vodní hladinu, ale i přilehlé okolí.

Zoopark

Kromě krásné přírody tu můžete obdivovat i několik druhů zvířat v malém zooparku. Faunou i florou lesoparku vás provede 2 km dlouhá naučná stezka.
V letních měsících si můžete také užít jízdu na lodičkách i přírodní koupání.
Cesty jsou vhodné nejen k procházkám, ale i pro in-line bruslení.
Pro děti je tu k dispozici dětské hřiště a oblíbený mikrovláček.
Dospělým zase slouží k protažení přírodní cvičiště a k odpočinku restaurace s kavárnou a četné lavičky.